کانون‌های فهما از جمله پرمخاطب‌ترین مراکز فرهنگی با محور مسجد محسوب می‌شوند
کانون‌هاي فهما از جمله پرمخاطب‌ترين مراکز فرهنگي با محور مسجد محسوب مي‌شوند
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین:

کانون‌های فهما از جمله پرمخاطب‌ترین مراکز فرهنگی با محور مسجد محسوب می‌شوند

يوسفي با اشاره به فعاليت‌هاي کانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد گفت: کانون‌هاي فهما از جمله پرمخاطب‌ترين مراکز فرهنگي با محور مسجد محسوب مي‌شوند.
شناسه خبر : 22345 تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۰:۱۰

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) استان قزوین: نشست مشترک کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر قزوین با مدیر ستاد فهما این استان برگزار شد.

«زهرا یوسفی» طی سخنانی در این نشست اظهار کرد: فقر اقتصادی از جمله مهمترین معضلاتی است که در جامعه امروز با آن روبه رو هستیم اما از سوی دیگر فقر فرهنگی اثرات مخرب مضاعفی دارد، برای مثال امروز در لضای مجازی با مشکلات متعددی نسبت به نوع استفاده از این فضا به ویژه در میان نسل جوان مواجهیم.

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری و کمیته بانوان شورای شهرقزوین در بخش دیگری از مباحث خود با اشاره به ظرفیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین گفت: با در نظر گرفتن پراکندی کانون ها می توان برنامه های فرهنگی متعددی را با محور محلات برگزار کرد تا از رهگذر این قبیل فعالیت ها حضور پررنگ نوجوانان و جوانان را در مساجد شاهد باشیم.

 

 وی ادامه داد: کانون‌های فهما، همچنان در عرصه فعالیت های فرهنگی یکی از پرمخاطب ترین و در دسترس ترین مراکز فرهنگی محسوب می شوند که خانواده ها با کمترین هزینه می‌توانند از برنامه‌های آن استفاده کنند.

 

در بخش دیگری از این نشست، مهدیه سادات قافله باشی با بیان اینکه از جمله شاخص های مهم در جذب جوانان به مساجد، امام جماعت است، اظهار کرد: روحانی مسجد می تواند عامل مهمی در جذب مخاطب و توسعه فعالیت های مسجدی است.

 

عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: با توجه به تعدد و تنوع فعالیت های کانون مساجد، باید ذیل ساخت و ساز و کارهای عمرانی که برای مساجد انجام می شود نسبت به اختصاص فضای مناسب به کانون های فرهنگی هنری توجه شود.